Tuesday, April 7, 2009

ÚJ HONLAP

a filmklub új hivatalos honlapja :
WWW.FILMKLUB.KEZDI.INFO
és az új logónk:
Beindult hivatalos honlapunk, új logóval is felszerelkeztünk.

S U P P O R T :
hosting : Dinamit Hosting
webdesign : Freego
logo : Allmassive Design

Friday, March 27, 2009

"bolond április"

Ha már április, akkor zölddeljünk és egyet komédiázzunk, amúgyis hiányzik már a filmklubból egy kis nevetés! Ezt persze akcióval keverve, hogy izgalom is legyen az egészben. Fontos, hogy ne vegyük halálkomolyan a filmeket :D
április 30, 19h, Vigadó
*(18+)kiskorúak számára nem ajánlott
Where The Buffalo Roam
(Ahol a Bölény Dübörög)
1980, USA, 96 perc, vígjáték
rendezte: Art Linson
szereplők: Peter Boyle, Bill Murray
http://www.imdb.com/title/tt0081748
Ezt a filmet nevezhetjük a "Félelem és reszketés Las Vegasban" "előzetesének" is.
A film története - ha lehet így nevezni - Thompson életrajzi írásai alapján készült, ennek megfelelően elég töredékes és nem mentes a túlzásoktól. Elképesztő túlzásoktól. A tizennyolc évvel későbbi sikerfilmmel ellentétben a különböző kábítószerek hatását nem bonyolult számítógépes animációval, hanem színészi játékkal kellett bemutatni. Nos, sikerült. Mindehhez hozzátesz Neil Young kitűnő filmzenéje. A történet megfelelően kaotikus, a karakterek kiszámíthatalanok, ebből kifolyólag a szituációk hihetetlenek. A Félelem és reszketéssel ellentétben itt rengeteg idézetet hallhatunk Hunter műveibõl, így arról is lehet képünk, mégis mire volt jó egy-egy ilyen narkós ámokfutás.

A "gonzo" újságírás atyamestere, Hunter S. Thompson Las Vegasba érkezik, hogy az amerikai futball döntőről készítsen exkluzív beszámolót a Rolling Stone magazin számára. Csak az a probléma, hogy leragad a szállóban kebelbéli ügyvédjével és "szívócimborájával", Carl Lazlóval egyetemben, s totális narkómámorban küldözgeti zűrzavaros tudósításait kétségbeesett főszerkesztőjének...

Összességében legyen elég annyi, hogy aki szereti Hunter S. Thompsont, vagy szerette a Félelem és reszketés Las Vegasbant, az feltétlenül nézze meg, de egyébként is kellemes esti szórakozást nyújt addig, amíg elkészül a Rum Diary a főszerepben természetesen megint Johnny Deppel.




Trailer :


április 23, 19h, Vigadó
RockNrolla (Spíler)
2008, UK, 114 perc, akcióvígjáték
rendezte: Guy Ritchie
szereplők: Gerard Butler, Tom Wilkinson, Thandie Newton, Mark Strong
http://www.imdb.com/title/tt1032755/

Azt meg kell hagyni, hogy amit Guy Ritchie összerak, az össze van rakva. Legyen szó játékfilmről vagy reklámról érezni rajta a keze nyomát, van egy erős, eltéveszthetetlen stílusa. A ROCKNROLLAt teljesen “ravaszazagy” mintára csinálta , némi polírral, de teljesen élvezhetően.

London változik. Már a bűnözők sem a régik, a fiatalok nem tisztelik az öregebbet. Régen minden szélhámos és bérgyilkos tudta, mit illik és mit nem, ám ma már nincs rend az alvilágban. Amikor egy orosz banda ingatlanügyi ravaszkodásainak köszönhetően több millió dollár kerül egy kis bőröndben a városba, jó néhányan úgy érzik: eljött az ő idejük. A régi iskola tagjai, a feltörekvő fiatalok és az amatőr gengszterek is maguknak akarják a pénzt, de egy csinos könyvelő és egy korrupt politikus is megpróbálja rátenni a kezét a zsákmányra. Az ellenérdekelt felek egymás útját keresztezve, egymás terveit, majd egymást is felrúgva, igyekeznek eljutni a mesés vagyonig. Teljes a káosz. Még szerencse, hogy a zavarosban halászni mindig jövedelmező.

Na, erről van szó kérem szépen. Ha nem is ez lesz Guy Ritchie legnagyobb filmje, de az egyik legtökösebb biztos. Nincs mellé beszélés, a RocknRolla nem akar többnek tűnni, mint ami. Egy egyszerű gengszterkedésnek indult balhéból az eleinte attól független tényezőkkel összekuszálódva alakul ki az a gebasz, ami a végén csak sok sok golyóval és halállal oldódik meg. A színészek szemmel láthatóan élvezték a forgatást, és mindenki nagyon természetesen hozta a karakterét, legyen az a nagyon laza szélhámos, a meleg bandatag, a sexy könyvelő, a megállíthatatlan orosz, a újra és újra meghaló rocksztár, vagy dörzsölt öreg róka. Rentgeteg érdekes karakter és még több érdekes bonyodalom, amit belevisznek a nagy közös történetbe. Igaz a klasszikus Guy filmeket nem éri utól. De a mai felhozatalban igen erős és szórakoztató film. Még egy igazi folytatás, egy real rocknrolla is beleférne.

Guy Ritchie kijelentette, hogyha a film jó kritikákat és sok nézőt eredményez, elkezdi a terveket egy esetleges második és harmadik részről is. Egyes források szerint már kész a második rész forgatókönyve, amiben visszatér Archie, Johnny és a Wild Bunch nevű banda is, a film címe pedig The Real RocknRolla lenne, a harmadik film pedig RocknRolla Suicide címen futna.













Trailer:


április 16, 19h, Vigadó
*(18+)kiskorúak számára nem ajánlott
Spun (A por)
2002, USA, 101 perc, vígjáték/dráma
rendezte: Jonas Akerlund
szereplők: Jason Shwartsman, Mickey Rourke, Brittany Murphy, John Leguizamo
http://www.imdb.com/title/tt0283003

Jonas Åkerlund, svéd filmes a ’90-es évek első felében még a Roxette együttesről készített dokumentumfilmjével hívta fel magára a figyelmet, majd számos videoklipet is rendezett a zenekarnak, hogy aztán ez a közeg egyre inkább magába szippantsa. Az elmúlt évek klipterméséből olyan címek szerepelnek a neve mellett, mint a Whisky In The Jar a Metallicától, a Beautiful Day a U2-tól, a Ray of Light Madonnától, vagy a Smack My Bitch Up a Prodigy-tól. Főként e két utolsó tükrözi azt a nem egyszerűen gyorsra, de néhol szédítően feszesre vágott vizuális világot, amely A port is jellemzi. Érdemes elkezdeni számolni, hány vágás van a filmben
A film főszereplője Ross (Jason Schwartzman), aki a drogkészítő Szakács (Mickey Rourke) sofőrjének szegődik. Max a metamfetamintól felpörögve alvás nélkül három napig fuvarozza a Szakácsot, s ez idő alatt számtalan excentrikus alakkal találkozik; ott van Nikki (Brittany Murphy), a Szakács barátnője, aki leginkább zöld pincsije egészsége miatt aggódik, miközben Max-szal flörtöl. Spider Mike (John Leguizamo), a paranoiás dealer, aki - miközben barátnőjével, Cookieval (Mena Suvari) él együtt - különösen kedveli a telefonszexet. Frisbee (Petrick Fugit), az anyjával együtt egy lakókocsiban élő videójáték-függő srác. April (Chloe Hunter), a sztriptíztáncos, akinek randevúja emberrablásba torkollik. És persze ott vannak még az ütődött, nagy fogásra váró rendőrök (Peter Stormare és Alexis Arquette), az egyszerre két fiatal fiúval kacérkodó kuncsaft (Eric Roberts), a Szakács fő beszerzőhelyének számító bolt két alkalmazottja (Elisa Bocanegra és Julia Mendoza), valamint a gyakran hallgatózó szomszéd (Deborah Harry).... Az extravagancia természetesen közel sem öncélú: pontosan a szereplők a drogmámor, vagy épp az elvonási tünetek okozta mérhetetlenül zaklatott lelkivilága jelenik meg a képeken.
Az egesz film olyan mint 90 perces videoklipp. Villamgyors bevagasok, ajtocsikorgasok, kocsiajtocsapkodasok, gyors egymasutanban.
A port a drogfilmek közül leginkább a Rekviem egy álomérthoz szokták hasonlítani rendkívül szuggesztív ábrázolásmódjáért, holott nyoma sincs benne az ott látott kilátástalanságnak és agóniának. Hangulatában akkor már sokkal inkább egy pofátlanul poénkodó Guy Ritchie-mozival áll szegről-végről rokonságban. Bár elképzelhető, hogy például a filmben négy nap-négy éjen át meztelenül, szigszalaggal leragasztott szájjal és szemekkel az ágyhoz bilincselt hölgykarakter mindebben semmi vicceset nem talál.
Tehát döntse el maga a néző, hogy vígjátéknak vagy drámanak tekinti a filmet, hangulattól függően.
Egy biztos, hogy nemfogunk álomba merülni alatta :) .











Trailer:




április 9, 19h, Vigadó
*(18+)kiskorúak számára nem ajánlott
Fear and Loathing In Las Vegas
(Félelem és Reszketés Las Vegasban)
1998, USA, 118 perc,vígjáték
rendezte: Terry Gilliam
szereplők: Benicio del Toro, Johnny Depp, Cameron Diaz, Christina Ricci
http://www.imdb.com/title/tt0120669

Terry Gilliam, az egykori Monty Python tag nevéhez kultuszfilmek sora kapcsolódik és most sem csalódunk a mesterben. Az angol abszurd humor jeles képviselőjeként valamennyi Python film forgatókönyvének írásában részt vett.
Fogjunk egy regényt, ami már évtizedek óta bestseller, de egy olyat, amit tuti lehetetlen megfilmesíteni. Hunter S. Thompson regénye sokmillió ember kezében megfordult már, s ezáltal még több lehetséges trip alakult ki képzeletünkben. Ez a regény azon kevesek közé tartozik, amelyek nagyszerû lemezekhez hasonlíthatóak.
1971-ben járunk, az Egyesült Államokban, a kompromitációs botrányba keveredett Richard Nixon elnöksége és a hippi korszak idején. Raoul Duke, a sportriporter, megbízást kap a nevadai sivatagban megrendezett motorverseny tudósítására. Barátjával az ügyvéd Dr. Gonzoval, útnak indul, ám céljuk nem Nevada lesz, hanem Las Vegas, a szerencsejáték városa. A két férfi a kábítószerek és az alkohol összes létező fajtájával felszerelkezve vág neki a kalandnak, hogy megtalálja az amerikai álmot.

A főszereplők egészen különleges előkészületeket tettek szerepeikhez. Del Toro húsz kilót hízott és kiterjedt kutatásokat folytatott Acosta életéről a forgatás megkezdése előtt. Depp hónapokig Thompsonnal élt, hogy részletesen megismerje Thompson szokásait, jellegzetes gesztusait. Depp még a kocsiját is lecserélte Thompson piros Cadillacje, a „Nagy vörös cápa” mására és az előkészületek során körbeutazta vele Kaliforniát. A filmben viselt ruhadarabok között több eredeti is található, amiket Depp Thompsontól kölcsönzött és Thompson maga vágta le Depp haját olyanra, ahogyan ő nézett ki.
Gilliam nemcsak filmjének két főszereplőjét állítja pellengérre, ugyanúgy kigúnyolja a rendőrfőnököt, a kábítószer-ellenes konferencia résztvevőit, a magányos járőrt és valójában az egész társadalmat. A világ a züllött, nem az a néhány alak, akik képmutatás nélkül vállalják magukat, és azt teszik, ami jólesik. A drogok istenítése viszont távol áll a Félelem és reszketéstől, Gilliam nem engedi a nézőt azonosulni Duke-kal, vagy társával, sőt, nevetségessé teszi őket, amint a szerek hatására teljesen kivetkeznek emberi mivoltukból. Johnny Depp óriásit alakít, újra bebizonyítva, hogy korosztályának egyik legtehetségesebb színésze.
Egyszerűen csúcsfilm :)













Trailer:


április 2, 19h, Vigadó
*(18+)kiskorúak számára nem ajánlott
The 51st State (A Hetedik Mennyország)
2001, UK/Canada, 90 perc, akcióvígjáték
rendezte: Ronny Yu
szereplők:Samuel L. Jackson, Robert Carlyle, Emily Mortimer, Meat Loaf
http://www.imdb.com/title/tt0227984

Hála Guy Ritchienek, mostanában olyan menő lett az angol gengszterfilm, hogy még az amerikaiak számára is jó ötletnek tűnt, hogy nagyobb pénzösszeget és néhány sztárt áldozzanak egy tipikus brit mozira.
Egy nagydarab néger skótszoknyában és golfszereléssel a vállán Liverpoolba érkezik, hogy riogassa a népeket, no meg, hogy csekélyke 20 millió dollárért eladja minden idők legjobb drogjának a receptjét.
Elmo McElroy (Samuel L. Jackson) elismert kémikus, aki nem veti meg a tudatmódosító szereket. Mivel még nem kóstolt semmi olyat, amivel teljesen elégedett lenne, ezért saját maga kezd kutatni a tökéletes szer után. A kutatásnak meg is lesz az eredménye! Az iszonyú töménységű szer paradicsomi állapot elérésével kecsegtet. Elmo féltve őrzött receptjét Londonban akarja eladni. Nagy haszonnal kecsegtető utazása során azonban Liverpoolban köt ki. Hozzácsapódik két hívatlan cimbora, egy drogos és kiszámíthatatlan barátnője. Elmo hihetetlen kalandjai közben elkezdi félteni életét, és már nem is találja olyan vonzónak a drogokat. Rájön, hogy nem bízhat senkiben, amíg nála a méregdrága csodaszer.

A story éppen elég izgalmas alapanyag ahhoz, hogy a Hong Kong-i filmes legenda Ronny Yu jó kis akciót hozzon össze, ami azonban megtartja jellegzetes fanyar angolságát. A háttérben például ott folynak a Liverpool-Manchester United rangadó előkészületei, Felix pedig - nagyrészt személyes okokból - úgy rühelli az amerikaiakat, hogy az már önmagában is egy külön vígjáték alapja lehetne. Ehhez jön még Liverpool igazán eredeti helyszínként, meg eredeti angol arcok.
Kötelező darab :D








Trailer:


április 1,szerda,19h, Vigadó
*exclusive *(18+)kiskorúak számára nem ajánlott
2 Black Hoes and One Bro
(Két fekete lyuk és egy üstökös)
2005/300 perc/ porno (Threesomes or More)
szereplők:Mary Jane, Montana, Devlin, Starla, Caramel, Destany, Nikka

Aki 300 perc afro hőségre vágyik, az mindenképpen nézze meg ezt a filmet, ajánlott baráttal vagy barátnővel követni az eseményeket ugyanis a fokozott izgalom miatt nemárt ha mellettünk van egy hű társunk. De keményebb idegrendszerrel, egyedül is fogyasztható. Az ajtónál ingyen higénikus papírtekercseket és léggömböket osztogatunk külömböző színekben, amit majd a produkció végén győzedelmes kiáltással levegőbe röpíthetünk.



Május, a misztikus /sci-fi filmek hónapja a Kézdi filmklubban. Az időpontot áhelyzetük 7 ről 8 órára a Vigadó csütörtöki programzsúfoltsága miatt.
És egyben szezont is zárunk a majusi hónappal, legközelebb ősszel (reméljük).

május 7, 20h, Vigadó
The Fountain (A Forrás)
2006, USA, 96 perc, romantikus/misztikus/sci-fi/dráma
rendezte: Darren Arronofsky
szereplők: Hugh Jackman, Rachel Weisz
http://www.imdb.com/title/tt0414993/

A filmklubban már vetítésre került Darren Aronofsky "Pi" és "Requiem for a Dream" zseniális alkotásai, itt az ideje , hogy a harmadik nagyfilmjét is megnézzük.
A The Fountain-t eredetileg nagy költségvetésű produkciónak tervezték Brad Pitt-tel és Cate Blanchettel a főszerepben, de végül Pitt kreatív okok miatt kiszállt. Ez gyakorlatilag be is tett volna a projektnek, ha Aronofsky nem írja át szinte teljesen a forgatókönyvet és nem elégedszik meg alacsonyabb költségvetéssel. A főszerepeket végül Hugh Jackman és Rachel Weisz játszhatta el, nem is akárhogyan.

Egy fiatal nő agyát halálos kór támadta meg. Orvos férje minden idejét a kutatólaboratóriumban tölti, hogy megtalálja a lehetséges ellenszert. A nő azonban belenyugvással várja a jövőt, megírja élete művét. Arra kéri a férjét, hogy ő fejezze be a művet. Tom szeretné boldog véggel lezárni a történetet, ám az asszony kész tények elé állította. A kilátástalan helyzetben letargiába esik, hiszen a kedvese jelentette élete értelmét, testesítette meg számára a szerelemet. A férfi hosszú és nyomorúságos utat kénytelen bejárni, mire rájön, hogyan is érheti el célját. A történet ezer évet ível át, három különböző korban játszódik.

Valami hihetetlenül elképesztő látványvilággal rendelkezik a film, annak ellenére, hogy mindössze 35 milliós költségvetésből készült. Teljesen egyedi és újszerű. A legtöbb látványos jelenetet makró fotókból, illetve azoknak a manipulálásával készítették el. Matthew Libatique saját véleménye szerint is operatőri munkásságának eddigi leglendületesebb, vizuálisan legkiforrottabb filmjét sikerült előállítania. Clint Mansell monumentális zenéi pedig ugyanannyira csodálatosak, mint eddig, és úgy simulnak össze az avantgárd látványvilággal, mint a borsó meg a héja.
A filmet a közönség egyik része zavaros scifi-kaland-dráma hibridnek tartja, míg a másik része filozofikus, jelképekkel teli, vizuálisan lenyűgöző történetnek a szerelemről és a halálról illetve ez utóbbi elfogadásáról. A három idősíkon játszódó történet valójában csupán egy absztrakt, túlcsavart fabula az életről, halálról, és az örökkévalóságtól, de mindenkinek egy személyes élményt ad.
A Forrást mindenkinek látni kell. Sok kritika bírálta ugyan, hogy túlzottan csapongó a történetvezetés, mások szerint pedig nagyon erőltetetten akar művészi lenni, de ez mind ízlés kérdése, egy dolog azonban biztos: az audiovizuális élmény mindenkit rabul fog ejteni.
A film egyedi és tökéletesen különbözik minden egyéb hollywoodi produkciótól.Ilyen szép és forradalmi megvalósítású / történetvezetésű sci-fit nem mostanában fogunk látni.











Trailer:
_